X
 05.04.2015 Живот

Зошто Норвешка треба да биде вашата следна дестинација?


Накратко кажано, Норвешка нуди од се' по нешто. Таму има планини, шуми, фјордови, аурора бореалис и прекрасен брег. Уникатната географска положба ја прави Норвешка совршено место за сите.

Подгответе ги пасошите бидејќи подготвивме фотографии кои ќе направат да се заљубите во земјата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот