X
 24.03.2016 Технологија

Продуктивни алатки кои им ја намалуваат работата на успешните луѓе

Сите сме слушнале за старата фраза скована од Бенџамин Френклин - „Времето е пари“.

 

продуктивност


Она што Френклин го мислел е дека времето е високо вредна стока. Вие имате мал број на минути во текот на денот да ги извршите вашите задачи, па за да бидете успешни, треба да бидете хипер-продуктивни со вашето време.

Според тоа, луѓето често веруваат дека тоа значи работење подолго и понапорно. Но, мора да се стави крај на овој начин на размислување. Со светот на технологијата во нашите раце, повеќе од можно е да бидеме попродуктивни и да работиме помалку. Всушност, ова станува стандард за луѓето насекаде. Без разлика на тоа кои се вашите лични/бизнис цели, ви нудиме неколку продуктивни алатки кои ги користат успешните луѓе. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија