X
 14.03.2017 Наука

На кој начин штурците можат да ве известат за температурата надвор?

Следниот пат кога ќе ве интересира колку е температурата, а немате технологија во близина, само слушнете го свирењето на штурците.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука