X
 02.12.2022 Култура

Излезе трејлер за нова документарна серија за принцот Хари и Меган Маркл

Наскоро на „Нетфликс“ ќе пристигне документарна серија за принцот Хари и Меган Маркл. Сега излезе трејлер за документарната серија кој нуди поглед во животот на кралското семејство.

Се смета дека славниот пар добил 100 милиони долари за документарната серија, која треба да излезе на „Нетфликс“ во декември.


Извор: Indy100
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура