X
 07.08.2015 Наука

Сте слушнале за неодимиум магнет? Магнети кои уништуваат се` пред себе!

Видео снимка која покажува супер силни неодимиум магнети како скокаат заедно во забавена снимка, уништувајќи неколку секојдневни предмети. Дали ќе се здроби, пресече или експлодира? Погледнете како јаболко, iPhone, пластична чаша полна со корнфлекс и тетрапак со сок се уништени од овие супер силни магнети и погледнете како тие се создаваат.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука