X
 07.12.2021 Култура

Прв поглед на специјалната епизода за „Хари Потер“

Неодамна Ејч-би-о објави дека ќе снима специјална епизода со актерите од филмовите „Хари Потер“ за да ја одбележи 20-годишнината од премиерата на првиот филм.

Сега компанијата објави кратко видео кое нуди прв поглед на дел од актерите што ќе бидат во специјалната епизода. Актерите во видеото добиваат покана за епизодата.

Епизодата може да ја очекуваме на 1 јануари.


Извор: Cnet
Фото: YouTube (Printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура