X
 13.02.2019 Здравје

Грипот и морбилите ги одложуваат неитните прегледи во детските болници

На Клиниката за детски болести и во Институтот за белодробни заболувања на децата-Козле се одложуваат сите закажани прегледи што не се сметаат за итни, т.е. нема моментално да влијаат врз детското здравје. Лекарите велат дека не е добро да се изложуваат на ризик од зараза со грип или морбили децата што во моментов се здрави и затоа одложувањето е логично решение. Поради компликации од морбили, последнава недела починаа три дечиња

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје