X
 30.01.2015 Уметност

Моќни црно-бели фотографии од африканскиот див свет

Џеко Маркс има две сосема различни професии. Тој е стоматолошки хирург и страствен фотограф. Маркс живее во централниот дел на Јужна Африка, а голем дел од неговото слободно време го користи за фотографирање на африканската дивина. Со оглед на величественост на местото, резултатите се ништо помалку од неверојатни.

 

свет


Ви ја претставуваме неговата галерија на африкански диви животни во црно-бели фотографии чијашто цел е да го прикажат африканскиот див свет на малку поразличен начин.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност