X
 02.06.2015 Живот

Зимата пристигна во Австралија!

Дојде зимата во Австралија, а некои делови од југозападот на Австралија го добија и првиот снежен ден во годината.

#myhouse #snow #thesnowies #jindabyne #myviewnow #frontgate #firstdayofwinter #morning

A photo posted by @belbinboo on

 

Минатата ноќ, снег падна на Снежните планини во Нов Јужен Велс и планината Лулка на Тасманија.


#winter #jindabyne #thesnowies #bordercollie #snow #myhouse

A photo posted by @belbinboo on

 

Иако снег паѓа во овие области скоро секоја зима, овој период падна доста порано па снегот за сите беше топло изненадување - особено за оние кои планираат да ја започнат сезоната на скијање.


Good morning winter #jindabyne #home

A photo posted by amymechielsen (@amybeckinsale) on

 

Голем дел од луѓето беа премногу возбудени за да останат во кревет.


Couldn't stay in bed with this outside😍 #sunrise #snow #jindabyne #winter

A photo posted by Madelyn Brookes (@madsbrookes) on

 

Други уживаа во нивното најпрво снежно искуство.


 

А сите останати се обидуваа да ја направат совршената бела фотографија.


 

Добро утро зимо.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот