X
 05.06.2015 Култура

Познатите знаменитости за време на нивната изградбаОдиме во минатото за неколку децении (или векови) за да погледнеме како се граделе спомениците и зградите кои денес претставуваат државни знаменитости. Меѓу другото, ќе ги видиме Статуата на слободата, Ајфеловата кула и Операта во Сиднеј.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура