X
 03.08.2015 Наука

Оптичка илузија со која црно-белата слика ја гледате во боја

Гледајте го видеото долу. Не прескокнувајте делови. Следете ги упатствата дадени од авторот и психолог Ричард Вајзмен и по приближно една минута ќе доживеете нешто интересно и необично.

Имено, црно-белата слика ќе ја гледате во боја, иако накратко.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука