X
 10.11.2015 Култура

Најгледаните филмови за оваа недела

Најсимнуваниот филм, а воедно и најгледаниот филм за оваа недела е „Ant Man“ кој се наоѓа на врвот на листата. Веднаш после него е „The man from U.N.C.L.E“, а првите три ги заокружува „Inside out“.

 

1

 

Ова се останатите топ 10-те најпиратирани, односно најгледани филмови за оваа недела.

 

1. Ant-Man

 

2. The Man from U.N.C.L.E

 

3. Inside out

 

4. Maze Runner: Sthe Scorch  Trails

 

5. Everest

 

6. The Assassin

 

7. No Escape

 

8. Hitman Agent 47

 

9. Minions

 

10. Southpaw

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура