X
 18.04.2016 Технологија

Малите дизајнерски карактеристики на "Apple" кои го освоија светот

„Apple“ е познат по лудото внимание на деталите. Често пати, токму тоа е она по кое производите на „Apple“ се разликуваат од конкуренцијата.

 

епл


Некои од овие карактеристики се неверојатно корисни и ги прават производите попријатни, додека другите се чисто „естетски“. Без оглед на вредноста која ја додаваат во целокупното искуство, фасцинантно е да се види до каде може „Apple“ да оди кога станува збор за дизајнирање и развој на производите.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија