X
 28.04.2016 Култура

Кариерите на познатите актери прикажани во една фотографија

Гиф фотографиите нудат многу повеќе можности отколку обичните фотографии. Затоа, уметникот Бат ги користи во неговиот проект наречен „Тhe evolution“ - проектот е создаден од гиф фотографии на кои ја прикажува целата кариера на познатите актери.

 

leo


Зошто баш во гифови? „Затоа што тие се најпопуларниот тренд во социјалните медиуми. Луѓето сакаат да видат забавен материјал во најкраток временски период“.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура