X
 01.08.2016 Живот

Високо платени професии со најниско ниво на стрес

Мислите дека не постои високо платена професија со ниско ниво на стрес? Грешите. Познатата веб страна „Business Insider“ заедно со кариерниот експерт Д-р Лоренс Шаткин направи анализа на стотици работни места и професии со цел да утврди која работна позиција е совршена комбинација од висока плата и ниско ниво на стрес. Oва се професиите кои нудат висока заработка, и толеранција на стрес од 70 или помалку.

 

професија

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот