X
 18.08.2016 Живот

Неверојатни предмети од кои ќе ве "заболи" глава

Во оваа серија фотографии наречена „Unlikely“, уметникот и фотограф Џузепе Коларусо замислува бизарни и хумористични предмети - секој од нив е технички невозможен и неверојатен или едноставно бескорисен. Како што вели тој, целта на неговата серија е да ве насмее и да ве натера да размислувате.

 

foto

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот