X
 17.02.2021 Култура

Краток филм од еден дождлив ден во Пјонгјанг

Бразилските режисери Хосе Менезес и Лукас Хустинијано, познати како ЦИНЗА, соработувале со видеоканалот „Наунес“ за да создадат краток филм кој нуди редок поглед на секојдневниот живот во Пјонгјанг, Северна Кореја, во еден дождлив ден.

Филмот бил снимен во 2020 г., но изгледа како снимка од минатото.

KOREA [circa] (presented by NOWNESS) from CINZA on Vimeo.Автор: Лори Дорн
Извор: laughingsquid.com
Фото: Принтскрин/Vimeo
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура