X
 17.03.2021 Култура

Светски познат виолончелист одржа неочекуван концерт во центар за вакцинирање

Виолончелистот Јо-Јо Ма неодамна одржал неочекуван концерт во собата за чекање откако ја примил втората доза од вакцината против коронавирусот.

Тој ја свирел „Аве Марија“ во „Беркшир комјунити колеџ“, образовна институција во Масачусетс, САД, каде што чекаат и се прегледуваат лица што примиле вакцина против коронавирусот.

„Беркшир комјунити колеџ“ објави видеа од краткиот концерт.Извор: bbc.com
Фото: Принтскрин/Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура