X
 19.11.2019 Живот

Некогаш спортска новинарка, денес војник. Снежана Стефановска-Шулц ни раскажува за новиот предизвик

Таа беше меѓу ретките жени спортски новинари на нашите телевизиски екрани. Снежана Стефановска-Шулц во последните четири години живее во САД. Повеќе не се занимава со новинарство, сега има сосема нова професија – таа е професионален војник и работи на Факултетот за офицери при Универзитетот во Илиноис, Чикаго.
Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот