X
 20.05.2018 Живот

Сите познати луѓе што присуствуваа на кралската свадба

На кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл беа присутни доста познати луѓе.

Идрис Елба, Џорџ и Амал Клуни, Опра Винфри, Џејмс Блант и Дејвид и Викторија Бекам беа само неколку од познатите лица забележани на свадбата.

1
Џорџ и Амал Клуни / Фото: PA Wire/PA Images

2
Серена Вилијамс и Алексис Оханиан / Фото: PA Wire/PA Images

3
Опра Винфри / Фото: PA Wire/PA Images

4
Сабрина Двор и Идрис Елба / Фото: PA Wire/PA Images


5
Џејмс Блант и Софија Велеслеј / Фото: PA Wire/PA Images


6
Дејвид и Викторија Бекам / Фотo: Toby Melville / Reuters


7
Шарлот Рилеј и Том Харди / Фото: Chris Jackson via Getty Images

8
Кери Мулиган и Маркус Мамфорд / Фото: PA Wire/PA Images


9
Џејмс Корден и Џулија Кери / Фото: Shaun Botterill via Getty Images


10
Џост Стоун / Фото: PA Wire/PA Images


11
Елтон Џон и Дејвид Фурниш / Фото: POOL New / Reuters


12
Патрик Џ.Адамс и Троиан Белисарио / Фото: POOL New / Reuters


13
Рик Хофман / Фото: PA Wire/PA Images


14
Норма и Џон Мејџор / Фото: PA Wire/PA Images


15
Џина Торес / Фото: IAN WEST via Getty Images


16
Сара Раферти / Фото: PA Wire/PA Images


17
Абигаил Спенсер и Пријанка Чопра / Фото: PA Wire/PA Images

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот