X
 24.12.2018 Живот

Првпат на пазарот, леб со вкус на кајмак од „Жито Лукс“

Лебот со вкус на кајмак е новитетот во палетата лебови на „Жито Лукс“. Компанијата ги изненади пријатно своите потрошувачи со иновативен и единствен на пазарот леб со ваков вкус.

Како и останатите лебови на парчиња произведени по високи стандарди, создаден е совршено мек и апсолутно неодолив леб кој одлично се вклопува во празничното мени.„Жито Лукс“ постојано се грижи  да биде иновативен создавајќи богат асортиман на производи, во согласност со најновите трендови и барања на пазарот.

Секоја новост е одговор на желбите на потрошувачите, кои се главен фокус во работата на компанијата, што придонесува таа повеќе 70 години да биде лидер во мелничко - пекарската индустрија во земјава.

(комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот