X
 25.06.2018 Живот

Од дневникот на една мајка: Преголема осетливост кај детето, дарба или казна?

…И плачев, признавам, не е воопшто убаво да си ја гледаш душата како вреска преплашена, како ги затвора ушињата, се тресе, а ти беспомошно стоиш и чекаш да помине ураганот…

Велат, во моментот на зачнување, кога ќе се спојат првите две клетки од мама и тато, настанува електрично празнење и новата душа светнува. Колку посилно ќе светне, поздрав е ембрионот. Ако е ова точно, кога се создавала мојата мала душа имало страшна експлозија, огномет, врвна пиротехника…

Продолжението читајте го на ДЕЦА.МК


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот