X
 28.06.2018 Живот

Фудбалски беби-бум. Каде за девет месеци ќе се родат најмногу бебиња?

Статистиката покажува дека по девет месеци од првенствата во земјите-победници расте наталитетот

Во ек е Светското фудбалско првенство. Љубителите на најважната споредна работа на светот навиваат за својата држава-фаворит. А пехарот, титулата и гордоста не се единствени награди за победниците. Статистиката покажува дека по девет месеци од првенствата во овие земји расте наталитетот. Тоа се случило во Шпанија, во Исланд... Психолозите објаснуваат дека има зошто.

Прочитајте на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот