X
 19.09.2018 Живот

Кој збор се крие во зборот Македонија? Совети за игри за развој од Урош Петровиќ

Доаѓаме уморни од работа и не ни е до ништо. Но, имаме ли право да му пуштиме на детето да гледа цртан филм наместо да му читаме бајки, или да играме со него?

Најважниот стадиум од развојот во животот на детето е најраниот, а најважните луѓе во сечиј живот се тие што се со него кога е најмладо. Тоа се родителите, воспитувачите, наставниците, педагозите..., вели за Деца.мк Урош Петровиќ, коавтор на програмата НТЦ-систем на учење и за севкупен развој на децата заедно со д-р Ранко Рајовиќ, автор на книги за деца и млади кои ги поместуваат границите во современата литература и добитник на многу награди за своите дела.

Една од игрите што ги препорача е наоѓање скриени зборови во зборовите.
- На пример, кој збор се крие во зборот Македонија.

Одговорот прочитајте го ОВДЕ

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот