X
 26.09.2021 Култура

Предлози за есенски филмови, совршени за периодов

Есента официјално започна, па доаѓа и постуденото време - совршено за гледање филмови во домот. „Вуменс деј“ состави листа со есенски филмови што сите ги знаеме, но вреди да ги погледнеме повторно. Во продолжение се дел од нив.

„Друштво на мртвите поети“ (Dead poets society)


„Кога Хари ја запозна Сели“ (When Harry met Sally)


„Во добро и зло“ (Silver linings playbook)


„Есен во Њујорк“ (Autumn in New York)


„И-Ти“ (E.T.)


„Имате пошта“ (You've got mail)


„Фантастичниот господин лисец“ (Fantastic Mr. Fox)


„Легално русокоса“ (Legally blonde)


Филмовите за Хари Потер


„Маќеа“ (Stepmom)


„Коко“ (Coco)


„Практична магија“ (Practical magic)


„Хокус покус“ (Hocus Pocus)


„Ден во вистинскиот живот“ (Dan in real life)


„Мирисот на жената“ (Scent of a woman)


Извор: Woman's day
Фото: Freepik
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура