X
 26.11.2018 Живот

Пред и по појавата на задушливиот смог во Пекинг

Овие снимки се направени во Пекинг во периодот меѓу септември и ноември годинава и на нив може да се види степенот на загаденост на воздухот во градот. Секоја година, обично со приближувањето на зимата, квалитетот на воздухот во кинеската престолнина достигнува опасни нивоа.

Погледнете како изгледа тоа.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот