X
 27.12.2022 Живот

Видео од 70-тите покажува како се живеело во поранешна Југославија

Генерациите родени по 90-тите години во минатиот век пораснале со приказните на постарите за животот во поранешната Југославија. Тие приказни секогаш се полни со носталгија.

За многу постари генерации, животот тогаш бил подобар. Се живеело поскромно, но и позадоволно, имало повеќе дружење, а музиката била подобра.

На „Јутјуб“ има видео кое е актуелно веќе неколку години, а прикажува инсерти од животот во поранешна Југославија во 70-тите години. Погледнете го во продолжение.


Извор: Klix
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот