X
 17.09.2015 Образование

Овој квиз можат да го решат само 6% од Aмериканците, но дали можете и вие?

Новото истражување за општото знаење од подрачјето на науката покажа дека само 6% од Американците можат точно да одговорат на 12 основни научни прашања.

 

квиз


Решете го овој интересен и забавен тест за научните факти и основните принципи на науката и споредете ги резултатите со оние на просечниот Американец.

Квизот можете да го решите ТУКА.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование