X
 01.12.2015 Образование

Наставници кои навистина ги сакаат своите ученици

Ако децата се нашата иднина, тогаш што ги прави наставниците?

 

наставници


Сите би се согласиле дека луѓето кои се задолжени за предавање и учење на следната генерација, се прилично важни. Но и покрај тоа, тие се потценети и не баш соодветно платени. За среќа, тоа не ги спречува да бидат неверојатни во она што го работат.

Не поминува ниту еден ден, без да слушнеме неверојатна приказна за еден наставник кој направил се` за неговите ученици. Тие плаќаат за подароци од сопствен џеб, тие работат дополнителни саати за да им помогнат на децата кои заостануваат со материјалот. И тоа дури не е ни половина од она што го прават.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование