X
 12.10.2015 Технологија

Чекор до иднината - Автомобили кои не можат да се судрат

Децата обожаваат да судираат еден со друг автомобил. Но што ако не можат? Со цел да го промовира нивниот најнов систем „Brake Assist System Plus Mercedes-Bentz“, Mercedes постави супер силни магнети во играчките. Погледнете ја реакцијата на децата.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија