X
 26.11.2015 Живот

Прашања кои успешните луѓе ги поставуваат за време на интервју за работа

Вештите извршни директори и менаџери знаат дека прашањата за време на интервју како на пример: „Која е вашата силна страна?“ или пак „Која е вашата најголема слабост?“ и не се баш најдобри одговори кои би им обезбедиле релевантни информации.

 

mask


Токму затоа тие не ги употребуваат овие клише прашања и наместо нив прашуваат позначајни. Голем број топ извршни директори имаат нивно омилено прашање кое открива се` што треба да знаат за еден кандидат за работа.

 


Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот