X
 09.04.2016 Култура

Најдобрите хорор филмови кои мора да ги погледнете до крајот на годината

2016 година ветува доста хорор филмови за вас. Сите оние кои се обожаватели на овој жанр дефинитивно ќе имаат што да гледаат во текот на годината.

 

horor


Се наоѓаме на само четвртина од текот на годината, а тоа значи многу повеќе хорор филмови. Оваа година е доста плодна за ваквиот вид на филмови кои се интересни и возбудливи, па затоа ви нудиме некои од најдобрите кои ни доаѓаат оваа година, а вие мора да ги погледнете.

 


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура