X
 31.12.2016 Живот

Нова шанса за живот: Трансформација на луѓе кои се откажале од дрогата

Умереноста е нешто кое сите треба да го практикуваме во животот, меѓутоа за некои работи човек тешко може да се воздржи - храна, алкохол, цигари, и секако дрога.

 

pred


Дрогата како што е кокаинот, хероионт и мет амфетамин особено создаваат зависност, а рекреативната употреба често пати станува навика особено за луѓето кои сакаат да избегаат од животот и кои немаат поддршка во животот. Откажувањето од овој вид дрога може да биде доста тешко, меѓутоа откако ќе ја видите неверојатната трансформација на поранешните зависници од хероин ќе сфатите дека со силна желба и силна волја, може да се постигне се'.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот