X
 21.12.2015 Култура

Држави каде марихуаната е легална за користење


Изминатата недела, Алјаска стана третата сојузна држава во САД која дозволи легално користење на марихуана за рекреативни цели. Изминатиот месец, марихуаната стана легална и во Јамајка. Во светот постојат дури 30-на места кадешто марихуаната е легална. Сите најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура