X
 12.06.2017 Култура

Нови филмови кои ќе ги гледаме наскоро - Трејлери за „Black Panther“, „The Mist“ и многу повеќе

the mist

Еве што најново ни нуди филмската индустрија. Филмови дефинитивно вредни за гледање, па затоа, погледнете ги нивните трејлери и погрижете се да не ја пропуштите нивната премиера.

Black Panther“Т'Чала, новиот владетел на напредното кралство на Ваканда, мора да ја одбрани неговата земја од непријателите кои се и внатре и надвор од земјата.

„Broad City“
Серијата не се емитуваше цела една година, и додека има уште неколку месеци пред нејзиното фраќање, „Comedy Central“ конечно овозможи да ѕирнете што ќе се случува следната сезона.

„The Mist“
Морничав трејлер за адаптацијата на книгата од Стивен Кинг, „The Mist“.

„American made“Том Курз повторно во соработка со Даг Лајман, режисерот на „Edge of Tomorrow“ токму за овој филм кој е базиран на вистинскиот пилот/шпион кој работел за американската влада и Пабло Ескобар.

„Chasing Coral“„Netflix“ ви претставува одличен документарец кој се спушта под вода и ги документира чудата на океанскиот живот.

„Landline“Филмот имаше премиера на Санденс претходно годинава и доби измешани, но генерално добри рецензии.

„Coco“„Pixar“ доставува уште еден трејлер за неговиот разнобоен нов филм за момче кое заглавува во Земјата на мртвите.

„Oats Studios, Volume 1“
Излезе уште еден трејлер за првата колекција на кратки научно фантастични филмови.

„Killing Ground“
Филмот дебитираше со добри рецензии на Санденс. Филмот има едноставна приказна - работите се комплицираат за еден пар кој оди на кампување.

„Endless Poetry“
Најновиот филм на Алехандро Јодоровски е надреален, автобиографски опис од неговите рани години како поет во Чиле. Истовремено е бизарен и визуелно фасцинантен.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура