X
 28.07.2016 Култура

Најубавите сцени во филмската историја


Во еден филм, не е се' до приказната и актерите. Некои режисери се ценети само поради нивните вештини за претставување прекрасни визуелни композиции. Ова се најубавите филмски сцени во историјата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура