X
 14.06.2017 Култура

Неверојатни родители кои ги поддржуваат своите деца кои се припадници на ЛГБТ заедниците

Низ цела Америка се слави месецот на ЛГБТ заедниците, но не само за припадниците туку заедно со нивните роднини кои ги поддржуваат. Мајки и татковци се придружуваат за да се покрене свесноста.

1

Фото: boredpanda.com

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура