X
 29.07.2017 Образование

Прашање за ученици од второ одделение – дали го знаете одговорот?

Прашање во учебник за второ одделение во Хрватска


На фотографијата е прикажано едно од прашањата во „Абецеда за сезнајковци“ за ученици од второ одделение во Хрватска. На една група на „Фејсбук“, каде што беше споделена оваа фотографија, сè уште се води остра полемика околу точниот одговор.

Прашањето гласи: „Дали планетата е битие, појава или – предмет?“

Што мислите вие?

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование