X
 08.04.2020 Живот

Децата сакаат да слушаат силни пораки, тоа ги охрабрува. Зрачете со родителска самодоверба

Кажувајте му на детето колку го обожувате, дека е единствено и неповторливо на овој свет. Кажувајте му колку сте горди на него и на неговото постоење. Децата сакаат да слушаат силни пораки, тоа ги охрабрува, тоа ги прави посилни, стои во одговорот на читателско прашање од психологот Христина Стефановска.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот