X
 05.09.2017 Култура

Фотографии од локации од 60-тите и како изгледаат денес - разликата е неверојатна!

foto

Додека ги разгледувал своите стари фотографии од 60-тите години, фотографот Пабло Иглесиас Маурер размислувал како изгледаат овие места во Америка денес. Откако одлучил повторно да ги посети, Пабло доживеал вистинско разочарување. Убавите места денес се напуштени и уништени. Својата серија на фотографии ја нарекол „Abandoned States“.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура