X
 03.02.2015 Култура

Видео од младиот Елон Маск во документарец од 1999 година

После продажбата на неговата компанија „Zip2“ за неверојатни 307 милиони долари во 1999 година, Елон Маск тргнува на голем број успешни бизнис потфати и станува еден од 75 највлијателни луѓе на 21-от век.

Со компании како „SpaceX“ и „Tesla Motors“, Маск е навистина извонреден претприемач, инженер и пронаоѓач кој продолжува да придонесува и да напредува и покрај неговото богатство. Во снимката подолу го гледаме младиот Елон Маск кој чека испорака на Mclaren F1 спортски автомобил.

 

>
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура