X
 07.12.2021 Живот

Архитект со генијално решение - во 24 квадрати сместил 4 простории

Кога австралискиот архитект Бред Шварц купил запуштено студио во Сиднеј, го направил вистински мал рај.

Неговото генијално решение за уредување на просторот ги воодушеви сите.

Тој успеал да смести четири соби во простор од само 24  квадратни метри, а клучот е во лизгачката врата сместена помеѓу спалната и кујната, која освен што ги одвојува споменатите простории, ја крие и вратата од тоалетот.

Благодарение на големото огледало, бањата изгледа многу попространа отколку што е.Извор: b92.net
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот