X
 13.02.2021 Живот

Ѕирнете во внатрешноста на најтесната куќа во Лондон

Најтенката куќа во Лондон е позната по тоа име бидејќи е широка само 1,8 метар. Овој дом со пет ката во моментов е ставен на продажба за 1,3 милион долари.


Фото: Screenshot/Winkworth


Фото: Screenshot/Winkworth

Градбата на почетокот била продавница за шапки, а во 90-тите години била трансформирана во дом од страна на моден фотограф. Куќата била дом на актерот Сајмон Вудс од „Гордост и предрасуди“ две години. 


Фото: Screenshot/Winkworth


Фото: Screenshot/Winkworth


Во куќата има две соби и една бања, а има и двор.


Фото: Screenshot/Winkworth

Автор: ТЏ Масијас
Извор: newsobserver.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот