X
 09.02.2015 Наука

570 милиони години еволуција на Земјата во 60 секунди

570 милиони години еволуција. Тоа е голем терен за покривање.  Но, кога ќе го погледнете ова видео, ќе го сфатите целиот живот на планетата. Не трепнувајте - може да пропуштите нешто.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука