X
 10.02.2015 Забава

Најлудиот скок во светот

Веројатно не би требало да го кажеме ова, меѓутоа ќе го кажеме - не се обидувајте да скокнете од зграда додека горите.

 

скок


Видеото е навистина лудо. Руски каскадер скокна од зграда висока 30 метри додека гори. Како што може да се види, падот не бил наменет за филм или нешто слично. Едноставно не може да се каже дали човекот е луд или херој.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава