X
 12.02.2015 Култура

Плановите за изградбата на "Титаник" од 1909 година


Поминале повеќе од 100 години откако „Титаник“ потонал. Но, во стручните весници од времето пред страшната несреќа се наоѓаат фасцинантни детали за изградбата на бродот. Во ова видео, Бил Хамак ги разгледува токму нив.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура