X
 03.06.2015 Култура

Сите локации на кои се снима "Game of thrones"

Епската „Game of thrones“ се снима преку два континенти, Вестерос и Есос - од ледените пространства северно од Ѕидот, до сувите и неплодни области кои го опкружуваат Мерен во Заливот Слејвер.

Сетовите на серијата се подеднакво различни започнувајќи од зимската Шкотска па се` до плажите на Хрватска и пустините на Мароко.

Туристичката агенција „Lawrence of Marocco“ состави инфографик со кој се покажува точно на кои места серијата ги снимала нејзините случувања. 

 

tronovi

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура