X
 05.06.2015 Технологија

Како да користите апликации за "Андроид" на компјутер?

Компјутерските верзии на повеќето телефонски апликации на „Андроид“ не се она што се и на смартфонот. Но, нема причина за откажување. Постои начин за отворање апликации директно од компјутерот.

Се работи за емулатор кој функционира на корисниците на „Windows“ или „Mac“, а потребно е да се има „Google chrome“. Потребна ви се и следниве апликации и линкови:

- ARC Welder

- APK Extracto

- APK Downloader

- Google Play Store

Следете ги упатствата од видеото за овозможување на апликации за „Андроид“ на компјутер.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија