X
 08.06.2015 Живот

Најдобрите фотографии кои ја отсликуваат животната средина во 2015 година

средина

 

Фотографиите од животната средина се еден од најмоќните начини преку кои може да се привлече и посвети вниманието на проблемите во врска со нашата планета, било да е тоа топењето на снежната покривка, земјотресите или вродената убавина на нашата природна околина.


Сега, Кралското географско друштво ни донесува некои од најимпресивните фотографии на овогодинешното доделување на наградите за „Најдобар фотограф на животната средина за 2015 година“.

Изложбата нуди 111 инспиративни фотографии, намалени од 10.000 поднесени фотографи и филмски работници од 60 земји.

Ви ги нудиме најдобрите - линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот