X
 27.07.2015 Живот

Што мислат децата за фотомоделите?


Децата секогаш се искрени. Дури и кога станува збор за модата и фотомоделите.

Јоланда Домингес, уметничка од Шпанија, им покажала некоку фотографии од фотомодели во најексклузивните модни списанија на децата. Нивните реакции покажуваат дека возрасните грешат за многу нешта денес, без притоа да се свесни за тоа.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот